Výrobcovia

 
 

Pre Vaše zdravie

 
 
 

Včelí peľ

Včelí peľ

Peľ je najdokonalejšia potrava. Ide o peľ z kvetov, premenený včelami na potravu.
Odhaduje sa, že včelí peľ obsahuje cez päťtisíc enzýmov a koenzýmov. To je samozrejme mnohokrát viac, než akákoľvek iná potrava. 

Pokusy na zvieratách preukázali, že peľ predlžuje dĺžku života. Skupina myší, geneticky vybavené tak, aby žili len desať týždňov, boli kŕmené len včelím peľom a destilovanou vodou a tieto myši sa potom dožili veku jeden a pol roka. To už je slušný výsledok, že? Potravu bohatú na nukleové kyseliny začal propagovať Dr. Benjamin Frank, ktorý s ňou mal úžasné úspechy, u starších ľudí zvýšila hladinu vitality na mladšiu úroveň. Peľ nám poskytuje všetky nukleové kyseliny v prírodnej forme, ktorá je pre nás najvhodnejšia. Dr. G. J. Binding tvrdí, že včelí peľ je najlepšia potrava a liek, aké kedy boli objavené. 

Podľa výskumov prevádzaných vo Francúzsku, Rusku a Taliansku je peľ najbohatším zdrojom proteínov v prírode. Obsahuje päťkrát až sedemkrát väčšie množstvo proteínu než syr, mäso, alebo vajcia. Je tiež cenným zdrojom vitamínu B12. Omladzuje celý systém žliaz a tým účinne pôsobí proti starnutiu. Najlepší peľ je nespracovaný. Zachádzajte s nim opatrne, ak trpíte alergiami. Začnite len s niekoľkými zrnkami a dávku postupne zvyšujte, pozorne sledujte reakcie a keď máte dôvod k znepokojeniu, vysaďte peľ a obráťte sa na lekára.

Denná dávka je jedna až dve čajové lyžičky denne.

UŽÍVANIE A DÁVKOVANIE

Peľ z kvetov môžu užívať všetci ľudia , nielen chorý. Tento produkt je značne koncentrovaný , a preto stačí užívať peľ niekoľko krát za rok , zvlášť na začiatku ročného obdobia. Užíva sa jedna čajová lyžička denne , najlepšie na lačno , zmiešať s medom a zapiť vodou. ne do poručuje sa užívanie na noc alebo neskoro večer užívaný peľ by mal byť čerstvý lebo po roku stráca svoje vlastnosti uskladňovať v chladničke pri teplote 9 C pri užívaní peľu je vhodné znížiť množstvo konzumovanej stravy , zvlášť bielkovín. existujú výskumy , ktoré dokazujú , že 20 g peľu zodpovedá 1 kg mäsa , peľ je ale omnoho cennejší bielkovinový produkt. 

Dávka pre dospelých:
Udržujúca: 10 g za deň , liečebná – 20 g za deň. Jedna vrchovatá čajová lyžička je približne 5 g.
Dávka pre deti: Od 3-5 rokov 6 g , od 6 – 12 rokov 8 g za deň. Po 12 roku dávka ako pre dospelých.
Dennú dávku je najlepšie užívať 15 min. pred jedlom ráno. Je možné aj počas jedla , ale nikdy nie večer alebo na noc. Doba užívania – jeden mesiac. Optimálne je užívanie niekoľko krát za rok , hlavne na začiatku ročného obdobia. Niekedy treba pokračovať aj dlhšiu dobu napr. aj celý rok  Aj v týchto prípadoch je nutné z času na čas urobiť si 5 dennú prestávku a pokračovať ďalej.

Hmotnosť: 100 g

 
 
Cena: 4,70 € 141,59 Sk